Δευτέρα 20 Μαρτίου 2017

Πολύτιμη ισοπαλία (1-1) για τις Γυναίκες κόντρα στο Θριάσιο

Εκτός έδρας ισοπαλία με σκορ 1-1 απέσπασαν χθες το απόγευμα οι ερυθρόλευκες κόντρα στον Πήγασο Θριασίου. Μπορούσαν τη νίκη τα κορίτσια του Πανηλειακού, που έπαιξαν με παίκτρια λιγότερη για περίπου 30'. - Το γκολ των ερυθρόλευκων σημείωσε η πρώτη σκόρερ της ομάδας, Εύα Καπαρέλη. - Την Κυριακή (26/3) η αναμέτρηση για τη Β' φάση του Κυπέλλου ανάμεσα σε Πανηλειακό και Ο.Φ.Η. στον Πύργο.

Το βαθμό της ισοπαλίας απέσπασε η Γυναικεία ομάδα του Πανηλειακού κόντρα στην ομάδα του Θριασίου σε αγώνα που διεξήχθη χθες το μεσημέρι στο γήπεδο της Μαγούλας (Ελευσίνα) στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β' Εθνικής.
Οι ερυθρόλευκες παρουσιάστηκαν πολύ ορεξάτες και συγκεντρωμένες στον χθεσινό κρίσιμο αγώνα και κυριάρχησαν στο α' ημίχρονο. Μάλιστα, σε αυτό το διάστημα άνοιξαν και το σκορ χάρη σε γκολ της πρώτης σκόρερ της ομάδας στο πρωτάθλημα, Ε. Καπαρέλη, ενώ είχαν ακόμα δύο πολύ σημαντικές ευκαιρίες για να διπλασιάσουν τα τέρματά τους.
Στο β' ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο μέχρι και το 60ό λεπτό, όταν και αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα η Διονυσοπούλου. Από εκείνο το σημείο κι έπειτα η ομάδα του Πήγασου Θριασίου ανέβηκε και κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση στο 70' με την  Πάβαλ. Το 1-1 ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης, με τον Πανηλειακό να φτάνει τους 9 βαθμούς και να βρίσκεται 4 βαθμούς μακριά από τον Άρη Τρίπολης και την τελευταία θέση που οδηγεί στον υποβιβασμό στη Γ' Εθνική, έχοντας σημαντικό πλεονέκτημα, καθώς απομένουν μόλις 3 αγωνιστικές με τις ερυθρόλευκες να έχουν πραγματοποιήσει ήδη το ρεπό τους σε αντίθεση με την ομάδα της Τρίπολης.