Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2017

Ισοπεδωτικός στα Καβάσιλα ο Πανηλειακός!

Δε συνάντησε ιδιαίτερη αντίσταση στα Καβάσιλα ο Πανηλειακός από τον τοπικό Ατρόμητο, του οποίου επικράτησε με το επιβλητικό 4-1. - Τα γκολ των ερυθρόλευκων πέτυχαν οι Πλαστουργός, Βλαχόπουλος, Μπεγλεκτσής και Χατζηστάμου.

Ακόμη μία μέρα ... στη δουλειά ήταν η χθεσινή για τους ερυθρόλευκους του Σπύρου Αντωνόπουλου, οι οποίοι φιλοξενήθηκαν στα Καβάσιλα από τον τοπικό Ατρόμητο και επιβλήθηκαν με 4-1 δίχως να αντιμετωπίσουν ιδιαίτερα προβλήματα. Ο Πανηλειακός παρουσιάστηκε σοβαρός και πειθαρχημένος και καθάρισε το ματς από το α' ημίχρονο κιόλας χάρη σε γκολ του Πλαστουργού στο 43' και του Βλαχόπουλου στο 44'.
Το β' ημίχρονο ξεκίνησε ακριβώς όπως τελείωσε το α' ημίχρονο με γκολ του Μπεγλεκτσή (50'), ο οποίος είχε περάσει στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή με την έναρξη του β' μέρους. Το υπόλοιπο της αναμέτρησης ήταν, πλέον, διαδικαστικού χαρακτήρα. Το τελικό 1-4 διαμορφώθηκε χάρη στα γκολ των Τσάμη (60') για τους γηπεδούχους και Χατζηστάμου (75') για τους ερυθρόλευκους.

Η σύνθεση του Πανηλειακού

Ο Σ. Αντωνόπουλος ξεκίνησε τον αγώνα με τον Θεοδωρακόπουλο κάτω από τα δοκάρια, τους Παναγιωτόπουλο και Τσουκαλά κεντρικό αμυντικό δίδυμο και τους Παπαπέτρου και Σωτηρόπουλο στα άκρα της άμυνας. Για το κέντρο επιλέχθηκαν οι Νιφορόπουλος, Στούπης και Βλαχόπουλος, ενώ στα άκρα της επίθεσης έπαιξαν οι Σκοζάι και Πλαστουργός. Την επιθετική τριπλέτα συμπλήρωσε ο Χατζηστάμου αγωνιζόμενος στην κορυφή της επίθεσης.

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ (Σ. Αντωνόπουλος): Θεοδωρακόπουλος, Παπαπέτρου (46' Μπεγλεκτσής), Παναγιωτόπουλος, Τσουκαλάς, Σωτηρόπουλος (80' Χατζηαράπης), Νιφορόπουλος, Στούπης, Βλαχόπουλος, Σκοζάι (70' Γκουβέρος), Πλαστουργός, Χατζηστάμου