Τετάρτη 22 Φεβρουαρίου 2017

Ισόπαλες (2-2) οι Γυναίκες του Πανηλειακού στην Τρίπολη

Την ισοπαλία με σκορ 2-2 απέσπασαν οι ερυθρόλευκες στην Τρίπολη από τον τοπικό Άρη. - Και τα δύο τέρματα του Πανηλειακού σημείωσε η Εύα Καπαρέλη.

Με το βαθμό της ισοπαλίας επέστρεψε η γυναικεία ομάδα του Πανηλειακού από την Τρίπολη, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2) με τον Άρη. Η ουραγός ομάδα του Άρη Τρίπολης έπαιζε ένα από τα τελευταία της χαρτιά για την αποφυγή της τελευταίας θέσης του πρωταθλήματος, που οδηγεί στον υποβιβασμό στη Γ' Εθνική.
Μάλιστα, η ομάδα της Τρίπολης προηγήθηκε στο 26ο λεπτό. Παρόλα αυτά οι ερυθρόλευκες κατάφεραν να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση πριν τη λήξη του ημιχρόνου, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια προηγούμενες στο σκορ με 1-2. Τα γκολ του Πανηλειακού πέτυχε αμφότερα η πρώτη σκόρερ της ομάδας, Εύα Καπαρέλη στο 30' και στο 38'.
Στο β' ημίχρονο οι γυναίκες του Άρη Τρίπολης πίεσαν και έφτασαν στο γκολ στο 56' ισοφαρίζοντας σε 2-2, σκορ που παρέμεινε μέχρι και τη λήξη της αναμέτρησης παρά τη μεγάλη χαμένη ευκαιρία της Καπαρέλη στο 88'.
Με αυτό το αποτέλεσμα οι γυναίκες του Πανηλειακού έφτασαν τις 4 ισοπαλίες στο φετινό πρωτάθλημα και συνολικά τους 7 βαθμούς, παραμένοντας μακριά από τον Άρη Τρίπολης και την τελευταία θέση του υποβιβασμού.

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ (Κ. Μπακάλης / Γ. Γκότσης): Παναγοπούλου, Μ. Μιχαλοπούλου, Καρτάλου, Β. Μιχαλοπούλου, Δημοπούλου (60' Διονυσοπούλου), Μπιρίτη, Γ. Νικολοπούλου, Κουκουβού (81' Γιαννακοπούλου), Ε. Καπαρέλη, Βοΐλα, Στράντζαλη (70' Παπαστασινού)