Τρίτη 7 Φεβρουαρίου 2017

ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ (1999): Ήττα στις λεπτομέρειες από τον Παναθηναϊκό παρά την πολύ καλή εμφάνιση! (VIDEO)

ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ: 07/02/1999

Πανηλειακός - Παναθηναϊκός 1-2
(Α' Εθνική, 18η αγων.)

Από την εντός έδρας ήττα του Πανηλειακού με σκορ 1-2 κόντρα στην ομάδα του Παναθηναϊκού στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α' Εθνικής της περιόδου 1998/1999. Ο Πανηλειακός αρχικά βρέθηκε πίσω στο σκορ και ισοφάρισε στο 39ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Παπανδρέου, ενώ ο Παναθηναϊκός μπήκε εκ νέου μπροστά στο σκορ στο 42ο λεπτό. Οι ερυθρόλευκοι θα μπορούσαν σε πολλές περιπτώσεις να έχουν ισοφαρίσει έως και να νικήσει τον Παναθηναίκο, δεν μπόρεσαν όμως να μετουσιώσουν τις ευκαιρίες τους σε κάποιο γκολ. Στη φωτογραφία διακρίνεται ο Βαγγέλης Τόγιας του Πανηλειακού και ο Νορβηγός Μίκλαντ του Παναθηναϊκού.