Πέμπτη 1 Μαρτίου 2018

Έδειξε την ανωτερότητά της στη Σπάρτη (1-4) και βλέπει νέα εκτός έδρας νίκη στο Πετρωτό η Γυναικεία ομάδα του Πανηλειακού!

Επίδειξη δύναμης έκανε το μεσημέρι της Κυριακής στο Δημοτικό στάδιο της Σπάρτης η Γυναικεία ομάδα του Πανηλειακού, καθώς επικράτησε με το ευρύ 1-4 επί των Καρυάτιδων Σπάρτης, επιστρέφοντας έτσι στα νικηφόρα αποτελέσματα μετά την εντός έδρας ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής. - Τα γκολ των ερυθρόλευκων σημείωσαν οι Κόσσοβα (x2), Βοΐλα και Νικολάου. - Στην έδρα του Ικάρου Πετρωτού δοκιμάζονται την επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 4/3, 3 μ.μ.) τα κορίτσια της ομάδας του Πύργου.

Στις θετικές εμφανίσεις και στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε η Γυναικεία ομάδα του Πανηλειακού, η οποία επιβλήθηκε πολύ εύκολα με το ευρύ 1-4 επί των Καρυάτιδων Σπάρτης στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β' Εθνικής.
Χαρακτηριστικό της αναμέτρησης είναι το γεγονός πως η Πυργιώτικη ομάδα προηγούνταν ήδη από το 10ο λεπτό με 0-3. Πιο συγκεκριμένα, μόλις στο 3΄ τα κορίτσια του Κώστα Μπακάλη πήραν προβάδισμα στο σκορ με την Κόσσοβα, η οποία με αριστοτεχνική εκτέλεση κόρνερ έστειλε την μπάλα απευθείας στα δίχτυα, κάνοντας το 0-1. Λίγα μόλις λεπτά αργότερα, και συγκεκριμένα στο 7΄, η Βοΐλα με πλασέ μέσα από την περιοχή ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-2, ενώ στο επόμενο λεπτό, η Κόσσοβα με το δεύτερο προσωπικό της τέρμα στην αναμέτρηση, έγραψε το 0-3 δίνοντας από πολύ νωρίς στο ματς διαδικαστικό χαρακτήρα.
Το 0-4 για τις ερυθρόλευκες σημείωσε στο 25΄ η Νικολάου με κεφαλιά, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ της Βοΐλα. Από εκείνο το σημείο κι έπειτα, οι ερυθρόλευκες κατέβασαν ταχύτητα ελέγχοντας πλήρως το ματς. Τελικά, το μόνο που κατάφεραν οι Καρυάτιδες ήταν η επίτευξη ενός γκολ στο 70΄ με την Μουζάκη, η οποία έγραψε το τελικό 1-4.

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ (Κ. Μπακάλης): Δ. Κολοβού, Μ. Κολοβού, Νικολάου, Κουκουβού, Δημοπούλου, Θέου (50΄ Μακρή), Μπιρίτη, Καπαρέλη, Κόσσοβα (70΄ Τσουρούλη), Παρασκευοπούλου (81΄ Παπαχριστοπούλου), Βοΐλα (83΄ Φεφλέ).