Πέμπτη 8 Μαρτίου 2018

Νέο διπλό (0-3 τον Ίκαρο Πετρωτού) και συνεχίζει το ... κυνήγι της 1ης θέσης η Γυναικεία ομάδα του Πανηλειακού!

Την δεύτερη διαδοχική εκτός έδρας νίκη πανηγύρισαν το απόγευμα της Κυριακής τα κορίτσια της Γυναικείας ομάδας ποδοσφαίρου του Πανηλειακού, καθώς επικράτησαν πολύ εύκολα στην Πάτρα με σκορ 0-3 επί του Ικάρου Πετρωτού. - Οι Κόσσοβα (x2) και Βοΐλα σημείωσαν τα τέρματα της ομάδας του Πύργου. - Σταθερά στη 2η θέση και στο ... κυνήγι της πρωτοπόρου Αγίας Παρασκευής παραμένουν οι ερυθρόλευκες.

Νέο -το δεύτερο διαδοχικό- πολύ εύκολο διπλό πανηγύρισε την Κυριακή η Γυναικεία ομάδα του Πανηλειακού, η οποία πέρασε πολύ εύκολα από την Πάτρα επικρατώντας με το ευρύ 0-3 απέναντι στον Ίκαρο Πετρωτού. Τα ερυθρόλευκα κορίτσια μπήκαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν από πολύ νωρίς να επιβάλλουν τον ρυθμό τους και να καθαρίσουν το ματς. Πιο συγκεκριμένα, μόλις στο 10ο λεπτό, η Κόσσοβα με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή άνοιξε το σκορ, κάνοντας το 0-1. Στο 25΄ η Βοΐλα με απευθείας εκτέλεση κόρνερ διεύρυνε τον δείκτη του σκορ, κάνοντας το 0-2, ενώ στο επόμενο λεπτό, η Κόσσοβα και πάλι με πλασέ μέσα από την περιοχή έγραψε το τελικό 0-3. Από εκείνο το σημείο κι έπειτα, τα κορίτσια του Κώστα Μπακάλη κατέβασαν ταχύτητα ελέγχοντας απόλυτα τον ρυθμό του παιχνιδιού και φτάνοντας σε μια άνετη επικράτηση.