Δευτέρα 4 Δεκεμβρίου 2017

Νίκησαν εύκολα (2-0) τον Ίκαρο Πετρωτού και παραμένουν σταθερά στην κορυφή τα κορίτσια του Πανηλειακού!

Ακάθεκτη συνεχίζει την αήττητη πορεία της η Γυναικεία ομάδα του Πανηλειακού, καθώς επιβλήθηκε εύκολα με 2-0 (και) επί του Ίκαρου Πετρωτού χθες το απόγευμα στο Δημοτικό στάδιο του Πύργου. - Οι συνήθεις ύποπτες Καπαρέλη και Βοΐλα σημείωσαν τα τέρματα των ερυθρόλευκων. - Στην κορυφή παρέα με την Αγία Παρασκευή παραμένει σταθερά η ομάδα του Πύργου.

Τo 4/4 πραγματοποίησε χθες το απόγευμα στο στάδιο του Πύργου η Γυναικεία ομάδα του Πανηλειακού, η οποία χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες επικράτησε με 2-0 επί του Ίκαρου Πετρωτού και συνεχίζει σταθερά στην κορυφή του 3ου ομίλου της Β' Εθνικής.
Οι ερυθρόλευκες, όπως το συνηθίζουν άλλωστε, μπήκαν δυνατά στο ματς με σκοπό να πάρουν από την αρχή τα ηνία της αναμέτρησης και μόλις στο 3ο λεπτό η Μπιρίτη απείλησε με κεφαλιά, την οποία απομάκρυνε όμως η αντίπαλη γκολκίπερ. Το 1-0 για τον Πανηλειακό έγινε τελικά στο 7ο λεπτό, όταν η Καπαρέλη έγινε αποδέκτρια της μπάλας και με δυνατό διαγώνιο σουτ άνοιξε το σκορ. Στο 18’ η Τσατσούρη είπε «όχι» σε προσπάθεια της Παρασκευοπούλου, ενώ στο 21’ η Βοΐλα είχε σουτ που πέρασε λίγο άουτ. Πάντως, δέκα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 31', η νεαρή μεσοεπιθετικός της ομάδας του Πύργου πήρε το ... αίμα της πίσω, όταν ύστερα από ασίστ της Καπαρέλη, σούταρε δυνατά και ευστόχησε κάνοντας το 2-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη -όπως ήταν αναμενόμενο- ο ρυθμός έπεσε, με τις παίκτριες του Πανηλειακού να διατηρούν άνετα την πρωτοπορία και τον έλεγχο του αγώνα, φτάνοντας μάλιστα κοντά στην επίτευξη και ενός τρίτου τέρματος, όταν στο 81' η Βοΐλα εκτέλεσε το κόρνερ, αλλά η κεφαλιά της Καπαρέλη πέρασε λίγο άουτ.

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ (Κ. Μπακάλης / Γ. Γκότσης): Κολοβού, Διονυσοπούλου, Κουκουβού, Δημοπούλου,  Μιχαλοπούλου, Τσουρούλη (51’Κουτούζη), Καπαρέλη, Βοΐλα (87’ Φεφλέ), Κιάμου, Μπιρίτη, Παρασκευοπούλου (58’ Καρτάλου).