Κυριακή 22 Ιανουαρίου 2017

Εύκολο απόγευμα για τον Πανηλειακό - Επικράτησε άνετα με 3-0 του Αίαντα Γαστούνης

Καμιά δυσκολία δε συνάντησαν οι ερυθρόλευκοι που επικράτησαν του Αίαντα με σκορ 3-0. - Τα γκολ σημείωσαν οι Χατζηαράπης, Παναγόπουλος και Τσουκαλάς.

Ένα εύκολο απόγευμα (όπως άλλωστε αναμενόταν) είχαν σήμερα οι ερυθρόλευκοι στο Ενωσιακό της Σπιάντζας, καθώς επικράτησαν του Αίαντα Γαστούνης με 3-0.
Οι 300 περίπου φίλοι και οπαδοί των ερυθρόλευκων, που βρέθηκαν σήμερα το απόγευμα στο Ενωσιακό, είχαν την ευκαιρία να δουν το νέο αίμα της ομάδας εν δράσει.
Ο Σ. Αντωνόπουλος παρέταξε στο γήπεδο ένα πολύ νεανικό σύνολο με πολλές αλλαγές βρίσκοντας την ευκαιρία να δώσει τις απαραίτητες ανάσες σε βασικούς παίκτες της ομάδας, μετά από μια απαιτητική βδομάδα με δύο δύσκολα εκτός έδρας παιχνίδια σε Ν. Μανωλάδα και Τραγανό.
Ο αγώνας δεν επιδέχεται ιδιαίτερης κριτικής, καθώς όλα είχαν κριθεί ήδη από το πρώτο 10λεπτο της αναμέτρησης όταν και ο Πανηλειακός προηγούνταν ήδη με 2-0. Μάλιστα, μέχρι το τέλος του ημιχρόνου είχε διαμορφωθεί και το 3-0 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα. Στο β' ημίχρονο οι ερυθρόλευκοι έκαναν συντήρηση δυνάμεων κι έτσι το αποτέλεσμα δεν άλλαξε μέχρι και το τελικό σφύριγμα.
Στα αξιοσημείωτα του ματς η επιστροφή του Μπεγλεκτσή στην αγωνιστική δράση μετά τον τραυματισμό του, καθώς και η χρησιμοποίηση σε άλλο ένα παιχνίδι των Νιφορόπουλου και Βλαχόπουλου που δείχνουν να επιστρέφουν σταδιακά στο εκατό τοις εκατό της αγωνιστικής τους ετοιμότητας.

Η 11άδα του Πανηλειακού

Όπως προαναφέραμε, ο Σ. Αντωνόπουλος παρέταξε την ομάδα με πολλές αλλαγές και αρκετά νέα παιδιά στη σύνθεσή της. Κάτω από τα δοκάρια κάθισε ο Καπετανάκης, ο οποίος όμως αντικαταστάθηκε αμέσως μετά την έναρξη του αγώνα (είχε αποκομίσει έναν τραυματισμό από την προπόνηση της Τρίτης και είχε μείνει στον πάγκο στον αγώνα της Τετάρτης στο Τραγανό) δίνοντας τη θέση του στον Θεοδωρακόπουλο. Οι Παναγιωτόπουλος και Μπουρνέλης παρέμειναν στο κέντρο της άμυνας του Πανηλειακού, ενώ στα άκρα της άμυνας τοποθετηθήκαν οι Βουργουντζής και Γκουβέρος. Την τριάδα του κέντρου συνέθεσαν οι Τσουκαλάς, Βλαχόπουλος και Μπατζάκας, ο οποίος πραγματοποίησε την πρώτη του εμφάνιση με την ερυθρόλευκη φανέλα μετά την απόκτησή του από τον Ξενοφώντα Κρεστένων. Στα άκρα της επίθεσης έπαιξαν οι Χατζηαράπης και Καραβατάς, ενώ στην κορυφή της επίθεσης αγωνίστηκε ο Παναγόπουλος.

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ (Σ. Αντωνόπουλος): Καπετανάκης (1' λ. τρ. Θεοδωρακόπουλος), Παναγιωτόπουλος, Μπουρνέλης (55' Νιφορόπουλος), Βουργουντζής, Γκουβέρος, Τσουκαλάς, Βλαχόπουλος, Μπατζάκας, Χατζηαράπης, Καραβατάς (63' Μπεγλεκτσής), Παναγόπουλος