Κυριακή 26 Αυγούστου 2018

Πανηλειακός: Φιλική μοιρασιά (0-0) στα Μακρίσια, νέο τεστ σήμερα (6.30 μ.μ.) με τον Αλφειό στον Πύργο

Ισόπαλος χωρίς τέρματα αναδείχθηκε το απόγευμα της Πέμπτης στα Μακρίσια ο Πανηλειακός, ο οποίος στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι της προετοιμασίας του δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του τοπικού Α.Ο.Μ. - Νέο φιλικό τεστ δίνει σήμερα το απόγευμα (6.30 μ.μ.) στον Πύργο η ομάδα του Γιώργου Λαγού.

Ισόπαλος χωρίς τέρματα αναδείχθηκε ο Πανηλειακός στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας του στα Μακρίσια κόντρα στον τοπικό Α.Ο.Μ., αποδεικνύοντας ότι θέλει ακόμα δουλειά, ειδικά σε μικρούς χώρους και απέναντι σε αντιπάλους που παίζουν κλειστά.
Ο χθεσινός αγώνας δεν επεφύλασσε ιδιαίτερες συγκινήσεις μπροστά από τις δυο εστίες, με την ομάδα των Μακρισίων να απειλεί πρώτη στο 5’ με κεφαλιά του Τσίτσου και τους ερυθρόλευκους να απαντούν δύο λεπτά αργότερα, όταν το σουτ του Χατζηστάμου έδιωξε ο Καρανικόλος. Ο γκολκίπερ των γηπεδούχων είχε απάντηση και στο σουτ του Βουργουτζή στο 15’, ενώ στο 20’ το γυριστό σουτ του Μούτσου έφυγε πάνω από τα δοκάρια. Στην επανάληψη, η καλύτερη στιγμή ανήκε στα Μακρίσια, όταν το δυνατό μακρινό σουτ του Σταματελάτου έφυγε λίγο δίπλα από την εστία των ερυθρόλευκων.
Από πλευράς Πανηλειακού, ο Γιώργος Λαγός δε χρησιμοποίησε τους ελαφρώς τραυματίες επιθετικούς, Μπάρκα και Π. Τσίγκρηλα, ενώ ο έτερος φορ της ομάδας, ο -νεοαποκτηθείς- Φώτης Παναγόπουλος, αγωνίστηκε ως αλλαγή στο β' μέρος παίρνοντας ορισμένα σημαντικά λεπτά συμμετοχής.
ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ (Γ. Λαγός): Καπετανάκης, Καμβύσης, Μπουρνέλης, Τσίγκρηλας Δ., Νικολόπουλος, Κωνσταντακόπουλος, Παλιάτσας, Χατζηστάμου, Πλαστουργός, Βουργουτζής, Μπούτσι.
Στο β' ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Καρακίτσος, Σακελλαρίου, Κατελούζος, Γιαννακόπουλος, Καταβάτης, Τσούνι, Αρβανίτης, Σωτηρόπουλος, Παναγόπουλος.

* Νέο φιλικό τεστ (το δεύτερο εντός έδρας και τρίτο συνολικά) έχουν προγραμματίσει για σήμερα το απόγευμα οι ερυθρόλευκοι, οι οποίοι στις 6.30 μ.μ θα φιλοξενήσουν στο Δημοτικό στάδιο του Πύργου τον Αλφειό Επιταλίου. Μάλιστα, προπονητής της ομάδας του Επιταλίου είναι ο επί σειρά ετών προπονητής των Ακαδημιών του Πανηλειακού, Κώστας Μπακάλης.