Πέμπτη 21 Ιουνίου 2018

Απόλυτοι κυρίαρχοι και Πρωταθλητές οι Παίδες του Πανηλειακού!

Την κατάκτηση του Παιδικού πρωταθλήματος της Ε.Π.Σ.Η. πανηγύρισε χθες το απόγευμα στο Δημοτικό στάδιο της Αμαλιάδας ο Πανηλειακός, ο οποίος αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 1-1 κόντρα στον τοπικό Αστέρα και σε συνδυασμό με το νικηφόρο αποτέλεσμα (5-2) του πρώτου τελικού στον Πύργο, αναδείχθηκε Πρωταθλητής Ηλείας στην κατηγορία των Παίδων.

Πρωταθλητές Ηλείας στέφθηκαν χθες το απόγευμα στο Δημοτικό στάδιο της Αμαλιάδας οι Παίδες του Πανηλειακού, ύστερα από το ισόπαλο αποτέλεσμα (1-1) που απέσπασαν στον επαναληπτικό τελικό κόντρα στον Αστέρα Αμαλιάδας.

Έτσι, σε συνδυασμό με την ευρεία νίκη (5-2) των ερυθρόλευκων στον πρώτο τελικό στον Πύργο, οι νεαροί και ταλαντούχοι ποδοσφαιριστές των Θ. Βαγγόπουλου και Κ. Μπακάλη πανηγύρισαν την κατάκτηση του πρωταθλήματος, αναδεικνύοντας για ακόμα μία φορά την εξαιρετική δουλειά που γίνεται στα τμήματα Υποδομής του Πανηλειακού.

Το γκολ της ομάδας του Πύργου σημείωσε στο 40ό λεπτό ο Κόκκινος, ο οποίος με μια πανέξυπνη απευθείας εκτέλεση φάουλ από πολύ μακριά, ξεγέλασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και σημείωσε με καταπληκτικό τρόπο το 0-1 για τον Πανηλειακό. Το μοναδικό που κατάφερε να πετύχει η ομάδα της Αμαλιάδας μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα της αναμέτρησης ήταν η ισοφάριση του σκορ σε 1-1, έπειτα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μαρκόπουλου στο 75ο λεπτό.

Φωτογραφικό υλικό από τον χθεσινό τελικό

Δείτε πλούσιο φωτογραφικό υλικό από τον χθεσινό επαναληπτικό τελικό της Αμαλιάδας και την κατάκτηση του Παιδικού πρωταθλήματος της Ε.Π.Σ.Η. από τον Πανηλειακό, μέσα από τον φωτογραφικό φακό του Βαγγέλη Δημητρόπουλου, στον παρακάτω σύνδεσμο: